Wiadomoto Uroda Jakie efekty może dać wybielanie zębów?

Jakie efekty może dać wybielanie zębów?

5 min czytania
0
469
wybielanie zebow

Wybielanie zębów to zabieg, który ma na celu poprawę koloru zębów. Zabieg ten wykonywany jest wieloma metodami. Można zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym lub gabinecie kosmetycznym. Istnieje również możliwość wybielenia zębów na własną rękę w domu. Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty wybielania zębów w gabinecie dentystycznym i domowymi sposobami

Dentysta używa specjalistycznych narzędzi oraz środków wybielających, dlatego decydując się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, można mieć pewność, że zabieg będzie całkowicie bezpieczny dla zębów. Jak przebiega wybielanie zębów u dentysty? Bezpośrednio na przebarwione zęby nakłada się specjalny środek, a następnie aktywuje się go przy użyciu lampy lub lasera. Powstaje aktywny tlen, który wywołuje efekt wybielający. Wystarczy tylko jeden zabieg, by efekty były widoczne natychmiast.

Inną popularną metodą wybielania zębów jest stosowanie plastikowej szyny wypełnionej środkiem wybielającym. Zakłada ją ma zęby dentysta podczas wizyty w gabinecie. Szyna usuwana jest mniej więcej po godzinie noszenia. Dentyści polecają stosowanie nakładek na zęby, które muszą być wypełniane specjalnym żelem. Takie nakładki, polecane przez dentystów, powinno się nosić przynajmniej 2 tygodnie, najlepiej 3, by efekty były zauważalne.

Co z domowymi metodami na wybielanie zębów?

Są produkty, które pozytywnie wpływają na wygląd zębów i dodatkowo mają właściwości antybakteryjne, co dodatkowo wzmacnia uzębienie. Do takich produktów zaliczają się: kurkuma, truskawki, cytrusy, a także produkty bogate w wapń. Niestety na efekty wybielania zębów poprzez spożywanie odpowiednich produktów spożywczych trzeba czekać bardzo długo. Większość pacjentów leczonych w gabinecie ma duże szanse powodzenia długotrwałego wybielania. Rezultat jest często stabilny przez długi czas, ale z czasem można zauważyć lekkie ciemnienie, któremu można zaradzić poprzez odświeżające wybielanie. Ogólnie jednak zęby pozostają jaśniejsze.

Warto, przynajmniej raz w roku, umawiać się na wizyty w gabinecie dentystycznym w celu usuwania kamienia nazębnego oraz piaskowania. Te zabiegi nie uszkadzają szkliwa, nie wymagają ingerencji środków wybielających, lasera itp., a powodują, że uśmiech staje się coraz bielszy. Naprawdę warto wykonywać te zabiegi regularnie, by jak najdłużej cieszyć się nie tylko białymi, ale także zdrowymi zębami.

Dowiedz się więcej – zapraszamy: Wybielanie zębów Poznań

Comments are closed.