Wiadomoto Zdrowie Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty ds. żywienia?

Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty ds. żywienia?

4 min czytania
0
209
dietetyk katowice

Obecnie wiele osób zajada się wysoko przetworzoną żywnością, która jest uboga w witaminy i minerały. Nic więc dziwnego, że niedobory żywieniowe stały się czymś tak powszechnym i dotyczy to już nawet małych dzieci.

Spory odsetek społeczeństwa nie wie nawet, czym jest zdrowa dieta. Nie kojarzą nawet złego samopoczucia i problemów ze zdrowiem z tym, co mają na co dzień na swoich talerzach. Oczywiście nie każdy ma wiedzę z zakresu dietetyki, dlatego jeśli chce się coś zmienić w swoim sposobie odżywiania, warto skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty. Praktycznie każdej osobie można polecić konsultacje dietetyczne, szczególnie jeśli boryka się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi i schorzeniami.

W czym pomoże dobry dietetyk Katowice, kiedy warto się do niego wybrać?

Zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, a sposób odżywiania ma ogromny wpływ na zdrowie. Nie bez powodu mówi się, że można sobie wykopać samemu grób za pomocą noża i widelca. Jest w tym sporo prawdy, dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad tym, co znajduje się w codziennym jadłospisie. Niektóre osoby borykają się z różnymi zaburzeniami odżywiania typu anoreksja lub bulimia. Nie należy tego bagatelizować, bo wiąże się to z poważnymi problemami zdrowotnymi. Najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie się na wizytę do psychodietetyka.

Poradnie dietetyczne warto też odwiedzić, gdy występują różne nieprzyjemne dolegliwości zdrowotne po spożyciu posiłków. Problemy z zaparciami i biegunkami są często spotykane, ale nie ma w tym niczego normalnego. Świadczy o jakichś nieprawidłowościach i trzeba znaleźć przyczynę dyskomfortu. Chroniczna zgaga czy ból brzucha po konsumpcji mogą wskazywać na alergie lub nietolerancje pokarmowe. Nierzadko są to symptomy różnych schorzeń układu pokarmowego. Wskazana jest wobec tego niezwłoczna wizyta u dietetyka.

Dietetyk będzie niezwykle pomocny w przypadku osób, które ciągle się odchudzają i nie widzą efektów, borykających się z ciągłym efektem jo-jo. Restrykcyjne diety, niedojadanie i rezygnowanie z ważnych produktów spożywczych to prosta droga do wystąpienia różnych problemów ze zdrowiem i to w niedalekiej przyszłości. Specjalista pomoże dobrać odpowiedni model żywieniowy w oparciu o potrzeby organizmu pacjenta, jego stan zdrowia i cele sylwetkowe. Może okazać się, że powodem tycia i niemożności pozbycia się nadprogramowych kilogramów jest konkretna jednostka chorobowa. Porada dietetyczna jest też nieoceniona w przypadku sportowców, aby móc uzyskać jeszcze lepsze osiągi treningowe, zachować dobre zdrowie, poprawić kondycję organizmu, przygotować się do zawodów.

Comments are closed.