Sonoforeza staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym. Wszystko za sprawą ultradźwięków, które wspaniale wpływają na naszą skórę. Czym jest sonoforeza i kto może skorzystać z takiego zabiegu?
Sonoforeza – czym właściwie jest?
Sonoforeza nazywana jest również masażem ultradźwiękowym, lub mikromasażem. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków, czyli fal o wysokiej częstotliwości. Zastosowanie takich ultradźwięków, pozwala w lepszy sposób przepuścić przez błony komórkowe, odpowiednie substancje odżywcze. Dodatkowym atutem sonoforezy, jest poprawia funkcjonowania układu limfatycznego, a także poprawienie metabolizmu naszych komórek. Zabieg sonoforezy wspiera również regenerację tkanek, pobudza proces kolagenu, elastyny a także kwasy hialuronowego.
Sonoforeza – kto może skorzystać z takiego zabiegu?
Zastosowanie ultradźwięków pozwala wprowadzić składniki pielęgnacyjne i lecznicze, w głębsze warstwy naskórka niezależnie od tego jaki typ skóry posiadamy. Sonoforeza hamuje procesy starzenia, poprawia wygląd blizn, nawilża skórę, nadaje piękny koloryt. Stosowana jest najczęściej na takie partie jak twarz, szyję dekolt, ale również uda czy pośladki. Osoby które szczególnie powinny zainteresować się takim zabiegiem, na co dzień zmagają się z takimi problemami jak:
- Widoczne przebarwienia
- Zmiany trądzikowe
- Starzejąca się skóra
- Szary odcień skóry i brak blasku
- Zmarszczki
- Cellulit
- Brak elastyczności skory
- Podrażnienia skóry
- Łojotok
- Rumień
W celu uzyskania lepszych efektów, zabieg sonoforezy warto poprzedzić peelingiem kawitacyjnym, lub mikrodermabrazją.
Jak wygląda zabieg sonoforezy?
Zabieg sonoforezy dzieli się na 3 proste etapy:
- Dokładne oczyszczenie skóry – bardzo ważny etap. Oczyszczenie skóry można wykonać przy pomocy tradycyjnych kosmetyków takich jak tonik, lub stosując zabiegi typu mikrodermabrazja.
- Zastosowanie substancji aktywnych – na oczyszczoną skórę, nakładane są odpowiednie substancje odżywcze. Mogą to być preparaty nawilżające, antycellulitowe czy też witaminowe.
- Sonoforeza – główna część zabiegu, polegająca na przyłożeniu urządzenia, które emituje fale ultradźwiękowe. Zabieg jest bezbolesny – jest formą masażu, w końcowym etapie nakładany jest również krem.
Sonoforeza i przeciwwskazania do zabiegu
Zabieg sonoforezy jest to zabieg nieinwazyjny, dlatego też może być wykonywany w zaciszu domowym. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, na które warto zwrócić uwagę dla swojego bezpieczeństwa. Do takich przeciwwskazań zaliczamy:
- Posiadanie metalowych elementów – rozrusznik serca, aparat ortodontyczny
- Choroby nowotworowe
- Ciąża i okres laktacji
- Epilepsja
- Stwardnienie rozsiane
- Problemy z krążeniem krwi
- Nerwica
- Stany zapalne
- Pierwsze objawy grypy oraz gorączka
Sonoforeza w domu – jak ja prawidłowo wykonać?
Decydując się na wykonanie zabiegu w domu, należy przede wszystkim kupić sprawdzony sprzęt. Warto dołożyć kilka złotych więcej, i cieszyć się dobrymi efektami. Stosując sonoforezę w domu, należy także pamiętać, aby wykonywać ją w 3 krokach, o których już pisaliśmy. Stosując ultradźwięki, trzeba zabieg wykonywać płynnie – ciągłym ruchem bez zatrzymywania. Omijamy okolice oczu, a cały zabieg wykonujemy około 15 minut. Preparaty potrzebne do zabiegu, dobieramy według potrzeb.
Ile kosztuje zabieg sonoforezy i jakie daje efekty?
Zabieg sonoforezy jest dosyć tani, jego cena to mniej więcej 40-100 zł. Zazwyczaj gabinety kosmetyczne, czy kliniki medycyny estetycznej oferują pakiety zabiegów, ze względu na konieczność jego powtarzania. Zaleca się wykonanie 8-12 serii zabiegu, w celu uzyskania maksymalnych efektów. Odstępy między zabiegami powinny wynosić nie więcej jak 2 tygodnie. Po takiej kuracji, zauważymy następujące efekty:
- Promienną i rozjaśnioną cerę
- Poprawę nawilżenia
- Lepszą elastyczność skóry
- Wygładzenie i zniwelowanie zmarszczek
- Dotlenienie
- Ujędrnienie
- Odmłodzenie
- Poprawiony wygląd blizn