Wiadomoto Dom Sposób działania oczyszczaczy z funkcją jonizacji powietrza
Dom

Sposób działania oczyszczaczy z funkcją jonizacji powietrza

5 min czytania
0
480
ozonator jonizator gl 31901

O pozytywnym wpływie jonów ujemnych na ludzki organizm napisano już wiele artykułów, towarzyszący temu rozwój technologiczny sprawił, że na rynku są dostępne jonizatory i oczyszczacze powietrza. Urządzenia te oferują coraz bardziej zaawansowane funkcjonalności, dzięki czemu możemy zadbać o domowy mikroklimat. Cena nie jest najczęstszą przyczyną wpływającą na rezygnację z zakupu jonizatorów powietrza. Częstszym problemem jest niewiedza na temat parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze tych urządzeń.

Jaki jonizator powietrza warto kupić?

Kupując urządzenie do jonizacji powietrza należy zwrócić uwagę na sposób generowania jonów oraz towarzyszący temu proces emisji gazów. Najczęściej polecane są jonizatory termoemisyjne, które nie dopuszczają do wytwarzania szkodliwych dawek ozonu czy tlenku azotu. Takie urządzenia można kupić w Mediasklepie, gdzie jest oferowany szeroki wachlarz produktów wraz z niezbędnym zestawem materiałów eksploatacyjnych. Oferta Mediasklepu jest tak stworzona, aby usatysfakcjonować każdego klienta, niezależnie od jego zasobności jego portfela.

Wśród urządzeń do jonizacji powietrza wymienia się też te zwane ulotowymi. To jonizatory, które dzięki niewielkim gabarytom można ustawić na półce lub przy biurku. Przy pomocy wysokiego napięcia są w stanie wytwarzać lekkie jony ujemne oraz ozon i tlenek azotu w ilościach bezpiecznych dla zdrowia człowieka. Wspomniane termoemisyjne urządzenia do jonizacji powietrza produkują większe i cięższe jony charakteryzujące się większą trwałością. W tym przypadku nie są wytwarzane nawet śladowe ilości ozonu, tlenku azotu czy innych gazów.

Kluczowe parametry urządzeń do jonizacji powietrza

Specjaliści zwracają uwagę użytkowników jonizatorów na kilka parametrów, od których uzależniona jest jakość jonizacji powietrza. Dokonując zakupu warto dostosować urządzenie do powierzchni pomieszczenia, w którym chcemy je zastosować. Wydajność to nie wszystko, istotne są też atesty i wartości emisji gazów. Urządzenie do jonizacji powietrza powinno spełniać europejskie normy, stąd też często odradzane jest kupowanie produktów z krajów spoza Unii Europejskiej.

Istnieją też naturalne sposoby na jonizację powietrza, lecz nie zawsze przynoszą odpowiednie efekty. Najbardziej wydajnym źródłem jonów ujemnych są zbiorniki wodne oraz burze. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak dużo elektroniki znajduje się w pomieszczeniach, w których przebywamy. Z pewnością urządzenia do jonizacji powietrza należą do grona najbardziej wydajnych, które nie wymagają jakiejkolwiek ingerencji z naszej strony. Warto jednak pamiętać, że jonizator nie jest w stanie przejąć funkcji nawilżaczy powietrza czy osuszaczy powietrza. Przykładowo, jeśli borykamy się z problemem zbyt dużej wilgoci lub odwrotnie, to musimy kupić dodatkowe urządzenie. Na rynku dostępne są różne typy urządzeń z wieloma funkcjonalnościami, które można znaleźć także w Mediasklepie.

Comments are closed.