Wiadomoto Praca Zasady urządzania biura. Co zrobić, by klient czuł się tu komfortowo?

Zasady urządzania biura. Co zrobić, by klient czuł się tu komfortowo?

7 min czytania
0
667
Zasady urządzania biura. Co zrobić, by klient czuł się tu komfortowo?

Gdy urządzasz swoje biuro, z pewnością zastanawiasz się, jak klienci będą się w nim czuli i czy wystrój przypadnie im do gustu. O ile wystrój to sprawa bardzo indywidualna, o tyle komfortowo lubi czuć się każdy. I nie chodzi tu wyłącznie o wygodne meble, ale również o komfort termiczny. Skrajny warunki pogodowe zdarzają się w zimę oraz latem – są to albo bardzo niskie wartości, albo wyjątkowo wysokie. Rozmawiając o sprawach biznesowych, klient musi czuć się miło i przyjemnie, a niekomfortowe temperatury na zewnątrz nie powinny mu się dawać we znaki wewnątrz biura. To do Ciebie należy zapewnienie miłej atmosfery w Twoim biurze. Podpowiadamy!

Co na wysokie temperatury?

Letnie temperatury mogą nierzadko przekraczać średnie wartości, a nawet dochodzić do skrajnie wysokiego poziomu. Upał jest szczególnie niebezpieczny dla małych dzieci, osób z nadciśnieniem, cukrzycą, problemami z krążeniem i innymi chorobami przewlekłymi. Zwłaszcza osoby w podeszłym wieku są narażone na poważne konsekwencje długiego przebywania w upale. Dobrym rozwiązaniem będzie montaż klimatyzacji w Twoim biurze, która już po kilkuminutowej ciągłej pracy może obniżyć temperaturę nawet o kilka stopni. Przy dłuższym jednak przebywaniu w pomieszczeniu klimatyzowanym narażamy się na infekcje górnych dróg oddechowych. Klimatyzacja jest świetnym pomysłem, jednak nie stosujmy jej długo i nie ustawiajmy na niskie temperatury. Zamontuj w oknach przesłony okienne, wewnętrzne lub zewnętrzne, które z powodzeniem odbijają promienie słoneczne, ograniczając lub całkowicie blokując ich dostęp do wewnątrz.

Wybierz najlepszą przesłonę okienną

Wybierając przesłonę okienną do swojego biura, musisz na priorytetowo potraktować swoje potrzeby i oczekiwania. Ustal wcześniej, co chcesz uzyskać przesłaniając okno – zapewnienie prywatności, czy zaciemnienie pomieszczenia, efekt wizualny, a może wszystko razem. Takie sprecyzowanie swoich oczekiwań pomoże dokonać właściwego wyboru i przesłon skrojonych na miarę Twoich potrzeb.

Funkcję zaciemniającą zawdzięczamy tkaniny, poddanej specjalnej impregnacji, dzięki której staje się ona odporna na działanie promieni uv. Powstała bariera przed słońcem staje się prawdziwym ratunkiem zarówno dla nas i naszych pracowników, jak i dla klientów. Wybierając przesłonę, zwróć uwagę na grubość splotu tkaniny, z której jest ona wykonana – im grubszy splot, tym lepsze i skuteczniejsze zaciemnienie.

Wewnętrzne i zewnętrzne przesłony okienne – które lepsze?

Ze względu na przeznaczenie oraz sposób montażu przesłon okiennych, mówimy o przesłonach wewnętrznych i zewnętrznych.

Przesłony, które są montowane wewnątrz budynku:

  • rolety wolnowiszące
  • rolety kasetowe
  • rolety dzień i noc
  • rolety rzymskie
  • żaluzje
  • plisy okienne
  • verticale

Przesłony, montowany wyłącznie na zewnątrz budynku:

  • żaluzje fasadowe
  • markizy
  • rolety zewnętrzne
  • pergole
  • refleksole

Przesłony wewnętrzne montuje się we wnęce okiennej, na ścianie lub bezpośrednio na ramie okna; możliwy jest montaż bezinwazyjny za pomocą specjalnych haczyków lub na karniszu. Przesłony zewnętrzne zaś montuje się na elewacji zewnątrz budynku, często ich mechanizm jest ukryty w samej elewacji, dzięki czemu staje się częścią konstrukcji bryły budynku.

W przeciwieństwie do przesłon zewnętrznych, wewnętrzne systemy zaciemniające okna nie są na tyle wymagające w montażu i z pewnością można zrobić to samodzielnie. Jeżeli zaś mowa o trwałości mechanizmu i materiałów oraz efektywności funkcji zaciemniającej obu przesłon, z pewnością prym prowadzą przesłony zewnętrzne.

Comments are closed.